בית >

ספר ה-HCP

לראות מעבר לקצה הקרחון

מחיר גרסה דיגיטלית
40 ₪

קנה את הספר בסטימצקי
קנה את הספר בעברית
קנה את הספר במנדלי
כריכה - לראות מעבר לקצה הקרחון - דף קדמי

דיויד בבעיה.

כסמנכ"ל הפיתוח של סטארט-אפ, עליו מוטלת האחריות להציג למשקיעים לוח זמנים בר ביצוע, עד למוצר ביטא. כיצד יהפוך במהירות ארבע אבני דרך "על הנייר" לתוכנית פעולה שתצדיק המשך השקעה של מיליונים? איך ישלב את כלל התחומים השונים המעורבים בפיתוח לכדי גוף אחד? האם יצליח לזהות את הקשיים בפרויקט עוד לפני שהם צצים?

"לראות מעבר לקצה הקרחון" מתאר את תהליך ניהול פרויקטים ובניית לוח הזמנים בארגון מקצועי הלכה למעשה, ומציג את כלל השלבים בדרך, לצד הקשיים שלהם, מחוקי היסוד ללוח זמנים תקין וריאלי ועד שיטת ה-HCP, נתיבים קריטיים נסתרים.

שיטת ה- HCP מחדשת ומשנה את האופן בו עובדים עם לוחות זמנים. לא עוד "נייר להנהלה" או "נייר למשקיעים" אלא תוכנית עבודה אמיתית, המהווה כלי לביצוע הפרויקט. הידע מניתוח HCP רלוונטי ל:

הספר כולל פרק הדרכה מעשי – איך תוכל/י לבצע ניתוח HCP על הפרויקט שלך – בעצמך!

קוראים מגיבים:

"קראתי את הספר לפני כמה חודשים.
ספר מעולה, נהנתי מאוד!!!
אני רוצה להגיד לך שאני עובד כבר עוד מעט 10 שנים בענף במספר חברות בניה שונות ומובילות בשוק,
ולצערי אף אחת מהם לא התייחסה לנושא לוחות הזמנים כמו שצריך.
הספר כתוב בצורה כ"כ קולחת ונעימה, עם התייחסות לכל הנקודות, המכשולים וה"קרחונים" הקיימים בכל פרויקט ופרויקט.
כל מנהל פרויקט צריך לקרוא את הספר הזה על מנת להכניס לעצמו קצת פרספקטיבה לחיים ולפרויקט שלו." מנהל פרויקט ובעל חברת ניהול פרויקטים.

"ספר מקסים! קולח, לעניין, ממש מתאר את חיי היום יום של ניהול פרויקטים! עשית ממש יפה, כל הכבוד!" – סמנכ"ל של כמה חברות סטארט-אפ בעבר ובהווה…😊

"קראתי את הספר (ספרון) שלך. כתוב בצורה מעניינת כך שאתה קורא ברצף. כתוב מאוד יפה ומעניין. השילוב עם סיפור המשפחה מצויין ומשרת את המטרה וגם משפר את העלילה מסתם הסבר על הפרויקט. כל הכבוד 👏", מנהל פיתוח עסקי בחברה גדולה.😊

מזכ"לית חברה גדולה אמרה ש"מהרגע שהתחלתי לקרוא, לא יכולתי להניח את הספר מהיד…"

"אמנם שיניתי כיוון לאחרונה וחזרתי לעבודה hands-on – אבל הספר, שטל לבנון כתבה, (כמעט) גרם לי לרצות לחזור לתכנון וניהול פרויקטים… 😉. תוך כדי סיפור קצר וקולח, טל מדגימה את השלבים השונים בתכנון פרויקט, את הכשלים האפשריים בתהליך ואת שיטת הניתוח הייחודית שפתחה – HCP." מנהל פרויקטים לשעבר. 

"כשאני בא לראות סרט אני אף פעם לא מסתכל ב'בקרוב'ים, לא קורא תקציר או מה אנשים אחרים חשבו על הסרט. אני אוהב לבוא נקי ולחוות את החוויה כפי שהיא. כפי שהבמאי רצה שיהיה. אוהב לבוא פתוח ולקלוט משהו חדש שלא הכרתי. אוהב להשאיר אופציה להפתעה.

כך אני עושה גם בבואי לקרוא ספר חדש. כך עשיתי עם הספר "לראות מעבר לקצה הקרחון" של טל לבנון.

אז האם ניהנתי מהחוויה? מאוד.
האם קלטתי משהו חדש? כן. כמה.
האם הופתעתי? ועוד איך.
האם אמליץ על הספר לאחרים? לגמרי, אני אפילו עושה את זה עכשיו…

אז מה בכל זאת יש לי להגיד על הספר מבלי להרוס?

שמדהים מה אפשר להשיג אם לפני שאתה בא לעשות משהו אתה שואל את עצמך כמה שאלות פשוטות. שאלות שכשתתחיל לענות עליהם יעלו לך לבד תתי שאלות, שאם תענה עליהם יעלו עוד תתי שאלות. ועתה אם בסופו של דבר תיקח את כל השאלות והתשובות שעלו ותשתמש בטכניקה הנכונה, תוכל לייעל בכמה דרגות את הדרך אל המטרה. שהכל יהיה יותר נעים וחכם. שתגיע למטרה שאתה יודע שהשקעת את כל האנרגיות במקומות הנכונים. ואז… אז כנראה שתגיע גם למטרה מוקדם יותר. win win.

רוצים להבין על מה אני מדבר ומהן אותן שאלות? אז תקראו את הספר "לראות מעבר לקרחון" של טל לבנון." מהנדס מחשבים ומפתח רעיונות😊.

"זוכרת שנפגשנו ואפילו רשמת לי הקדשה אישית על הספר שלך "לראות מעבר לקצה הקרחון" – כתוב מקסים. ספר פשוט מרתק. היה לי קשה לעזוב אותו מסקרנות." מנהלת פרויקטים.

בסטארט-אפ

1. המשקיעים

“אני מצטער,” אמר יוחנן והניד בראשו, תוך כדי שהוא מיטיב את ישיבתו בכורסא השחורה ליד השולחן העמוס בכיבוד, “זה לא יכול להמשך כך.”

הצבע אזל מפניו של פנחס ובתור הבכיר ביותר, הוא היה הראשון ששבר את הדממה שנפלה בחדר הדיונים הגדול, “למה אתה בדיוק מתכוון, יוחנן?”

“אנחנו מייצגים שלוש קרנות הון-סיכון, שהשקיעו בסטארט-אפ שלכם סכום מאד גדול לפני שנה.” אמר יוחנן.

“עד עכשיו כבר היינו צריכים לראות שמשהו עובד,” התפרץ לדבריו אלעד, “ואנחנו שומעים הרבה מאד תירוצים, אבל לא רואים כלום.”

דיוויד פתח את פיו כדי לענות, אך רון היה מהיר יותר, “התחייבתם ללוח זמנים שבו כתוב, ואני מקריא,” אמר רון תוך שהוא מדפדף בדפים, “אב טיפוס מגרסת אלפא יהיה מוכן בעוד שבועיים מהיום ואב טיפוס מגרסת בֵּטַא יהיה אצל הלקוח הראשון עוד שישה חודשים וחצי מהיום.”

“ועכשיו,” המשיך יוחנן בקול שקט וסמכותי, “אתם יושבים מולנו, ואומרים שגרסת האלפא עוד לא מוכנה וגרסת הבטא תהיה מוכנה רק עוד שנה מעכשיו. שישה חודשי איחור? זה ממש לא מקובל עלינו.”

דיוויד ופנחס החליפו מבטים. “רגע,” כחכח פנחס בגרונו, “אני חייב להסביר משהו. יש לנו פה מוצר עתידי, מהפכני,” הוא התחיל להתלהב והצבע חזר לפניו, “מוצר המבוסס על רכיבים אלקטרו-אופטיים שעובדים על בסיס אור, במקום על בסיס האלקטרון. היום הרכיבים המרכיבים את כל מערכות התקשורת, שאנחנו מכירים, עובדים על בסיס מהירות גלי קול או מהירות האלקטרון, אז עם הרכיבים שלנו הם יעבדו במהירות האור! זאת תהיה מהפכה בכל תחומי החיים, החל מקצב הורדות קבצים גדולים מהאינטרנט וכלה בתקשורת לוויינים. הכל ישתנה…”

“כן, כן,” קטע אותו אלעד, “את המצגת הזו ראינו לפני כמעט שנתיים.”

“נכון, ואנחנו בדרך הנכונה, סמנכ”ל הפיתוח שלנו יציג לכם את הדברים.” אמר פנחס וסימן לדיוויד לדבר.

“הצגנו בפניכם את אחד הרכיבים החדשניים כבר לפני שישה חודשים,” החל דיוויד, “זו היתה אומנם גרסת מעבדה בלבד, אך הראינו לכם יכולת. בינתיים נתקלנו בכל מיני קשיים טכנולוגיים שאנחנו עובדים על פתרונם בימים אלו והיו גם קשיים שלא תלויים בנו. לפני שהתחלנו את הפיתוח, לא יכולנו לדעת….